Startup Camp Radom

W ramach programu Startup Radom spotykamy się ze studentami i doktorantami, którzy pracują nad rozwojem swoich projektów biznesowych.

 
 W maju rozpoczęliśmy cykl szkoleń i pierwszy zjazd dla grupy uczestników. Celem działań jest wsparcie przedsiębiorczości akademickiej. Zespoły projektowe będą rozwijać swoje projekty biznesowe i opracowywać Minimum Viable Product.
 

Pierwszy weekendowy warsztat w formie Design Sprint był wprowadzeniem dla uczestników do metody design thinking. W ramach spotkań mogli określić swoje kompetencje, mocne strony, styl pracy i rolę w grupie, a na podstawie tego zbudować zespoły. 

Drugie szkolenie koncentrowało się na poznaniu przez uczestników potencjalnych klientów. Dzięki zdefiniowaniu problemu i poszukiwaniu rozwiązań mogli lepiej zrozumieć jakie potrzeby mają użytkownicy. Przeprowadzone wywiady i rozpoznanie rynku pomogły uczestnikom rozszerzyć perspektywę i zweryfikować pomysły. 

Kolejne spotkanie miało na celu analizę zebranych przez uczestników wniosków i analizę pracy projektowej.  Dowiedzieli się jak wykorzystać uzyskane informacje do przetestowania pomysłów i przygotowania do fazy MVP. 

Zbliżają się wakacje i czas pracy indywidualnej z mentorami i ekspertami w programie. Na jesieni wracamy do pracy grupowej i spotykamy się na kolejne szkolenia.